piątek, 11 grudnia 2015

Noc Naukowców 2.0

17 października grupa uczniów z klasy IIa gimnazjum i koła turystycznego wzięła udział w kolejnej edycji „Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej. 
Uczniowie mogli się wcielić w rolę producenta filmowego i zamodelować własną scenę z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania. Nauczyli się jak w kilka minut stworzyć krajobraz przy użyciu geometrii fraktalnej, który będzie przypominać fotografię rzeczywistego krajobrazu. Każdy uczestnik otrzymał elektroniczny imienny certyfikat z wygenerowanym przez siebie obrazem.
Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach na Wydziale Architektury prowadzonych autorską metodą opracowaną w oparciu o doświadczenia zdobyte na Uniwersytecie Stanford. Uczestnicy poznali etapy procesu projektowania zgodnego z zasadą „design thinkingˮ, która polega na poznaniu pragnień i marzeń ludzi, uczy opisywania i rozmawiania o nich i wreszcie stworzenia upragnionego przedmiotu.
Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji w radosnych nastrojach wrócili do domu. Czekamy na kolejne przeżycia w przyszłym roku.
 Grażyna Morga