piątek, 11 grudnia 2015

StożekJesienne krajobrazy w paśmie Czantorii i Stożka
Dnia 10.10.2015, została zorganizowana wycieczka do Wisły Głębce. Rozpoczęła się zbiórką na dworcu kolejowym w Gliwicach, o godzinie 6.00. Pierwszym pociągiem (z Gliwic do Katowic) jechaliśmy ok. 45min. Natomiast z Katowic do Wisły o wiele dłużej. Celem wycieczki było zdobycie takich szczytów jak: Stożek Wielki (979.m.n.p.m), Stożek Mały ( 843.m.n.p.m), Kiczory (990.m.n.p.m) oraz Cieślar (920.m.n.p.m).
Po pokonaniu wszystkich szczytów, mieliśmy okazję zjedzenia posiłku. Niekoniecznie góralskiego, lecz wszyscy byli zadowoleni. Z ostatniego pokonanego szczytu zjechaliśmy wyciągiem kanapowym, chociaż niektórzy byli nieco przestraszeni wysokością, to wszyscy bez problemu zjechaliśmy na dół. Niestety nie zdążyliśmy zwiedzić centrum Wisły lecz i tak wszyscy byli zadowoleni z wycieczki.
Na koniec, czekając na pociąg, wysłuchaliśmy najważniejszych i najciekawszych informacji o Wiśle. W Katowicach czekając na drugi pociąg mieliśmy wolną chwilę spędzoną głównie na jedzeniu w Galerii Katowickiej. Około godziny 21.00 wróciliśmy do Gliwic i stamtąd każdy pojechał do domu.


Relacjonował Maciek Marzec :)