środa, 10 czerwca 2015

Wycieczka w Beskidy


20 - 23 maja grupa 16 śmiałków klasy Ia gimnazjum wyruszyła na szlaki Beskidu Żywieckiego.
Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec. Stamtąd niełatwym szlakiem podążyli na Górę Grojec. Powrót do Żywca, przejście po mieście, a także spacer w pięknym zamkowym parku i przejazd do Krzyżowej na nocleg zajęły czas do wieczora. Drugi dzień powitał młodych turystów deszczem. W mglisto-dżdżystej aurze wyruszyli w kierunku Hali Miziowej, do której dotarli po 2,5 h. Tam po godzinnym odpoczynku udali się w dalszą drogę do punktu noclegowego na Hali Lipowskiej. Po kolejnych 2 godzinach przemoczeni, ale pełni humoru i dumni z siebie stanęli w progach przytulnego schroniska. Wieczorem padli zmęczeni i nie mieli już nawet siły rozrabiać.
Trzeci dzień to już był po prostu „luzik”. Po śniadaniu uczniowie zeszli z góry, a na dole w Sopotni czekał autokar, którym podjechali do Teatru Banialuka w Bielsku Białej. Szybkie przebieranie się „w czyste ciuchy do teatru” na tyle busa to także było nowe doświadczenie. Przedstawienie „Ballady i Romanse” zaskoczyły szybką akcją, doskonałą grą bielskich aktorów i ciekawym wykonaniem. Ta wycieczka dostarczyła wielu różnorodnych atrakcji.
Wychowawczyni Ia - pani Grażyna Morga i pani Sabina Kot nie mają wątpliwości, że ta „wspaniała 16-tka” jeszcze nie raz wyruszy na górskie szlaki z plecakiem. Oni po prostu to lubią.


Relacjonowała pani Sabina Kot