poniedziałek, 7 września 2015

Festiwal Podróżniczy Carpe Diem

1 czerwca 2015r. w knurowskim Technikum nr 1 odbył się pierwszy międzyszkolny festiwal podróżniczy Carpe Diem. Przyciągnął setki młodych ludzi, które interesują się aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Festiwal składał się z wykładów i części konkursowej.
Wśród zaproszonych gości byli prelegenci, podróżnicy, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą podzielili się z młodzieżą. Rozpoczął Jacek Paweł Czech, który pokazał zdjęcia z wejścia na Eiger i Matterhorn. Motywował młodych ludzi do działania i osiągania swoich prywatnych "szczytów". Po opowieści pana Jacka odbył się mini konkurs z pytaniami dotyczącymi jego przygody. Jeden z naszych uczniów - Albert, był szczególnie aktywny i zdobył dwie nagrody!
Drugim gościem była Marita Kolanko, fanka Ameryki Południowej. Opowiadała między innymi o brazylijskich fawelach, pięknej Patagonii, niesamowitych ludziach w Argentynie oraz o kartelach narkotykowych w Kolumbii. Zaskoczyła zgromadzonych przywiezionym z Ameryki południowej smakołykiem - mrówkami. Uczniowie mieli też okazję sprawdzić i przetestować sprzęt wspinaczkowy, który udostępnił Tomasz Pyka oraz poznać tajniki organizacji tanich wyjazdów turystyki backpakingowej, na przykładzie Szkolnej Ekspedycji Pilchowice - Indie 2014, które zdradził Adam Ziaja.
Po prezentacjach uczniowie wzięli udział w konkursach podzielonych na różne kategorie. W pokazach slajdów metodą Pecha Kucha wzięło udział 11 uczniów.

Uczniowie naszego kółka turystycznego wraz z opiekunem panią Grażyną Morgą świetnie spędzili czas dowiadując się nowych ciekawych rzeczy i z chęcią pojadą na drugą edycje festiwalu ;)