środa, 7 czerwca 2017

Wycieczka w góry – Wielka Czantoria


Wczesna pobudka to nie zawsze coś dobrego, jednak dla nas (6 osób) ten poranek był początkiem jednodniowej wyprawy. Nasze spotkanie zaczęło się na Dworcu Kolejowym w Gliwicach, na którym wsiadaliśmy do pociągu, jadącego w stronę Ustronia Polany. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wjazd wyciągiem na Czantorię Wielką (995 m n.p.m.). Pomyśleć by można, że to już koniec wyprawy, bo przecież już stoimy na szczycie. Ależ oczywiście, że trzeba było teraz jeszcze zejść.
Wędrówka minęła nam bardzo wesoło przy śmiechu i rozmowach. Nie zabrakło oczywiście postoju na małe co nieco. Rozkoszując się górskim obiadkiem, popijając gorącą czekoladą, z żalem ruszyliśmy w dalszą drogę…
Przeszliśmy przez Soszów, Cieślar, nie mogło zabraknąć także Stożka Małego. Wreszcie zeszliśmy do Wisły Dziechcinki. W ten oto sposób dobiegła końca nasza piesza wędrówka, jednak to nie był koniec wyprawy. Przecież czekały nas jeszcze 3 godziny jady pociągiem i niespodziewane spotkanie bardzo miłego pana (w tym miejscu: ślemy pozdrowienia).
Cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. Czekam na kolejną, taką wspaniałą podróż. Dziękujemy pani Grażynie Mordze za organizację i poświęcenie czasu specjalnie dla nas.


Martyna Lissek, kl. 3aG